Zář

Výměnu oken v Muzeu Bakovska jsme zdárně završili v pátek 13. září. Byla to i příležitost ke generálnímu úklidu. Bylo třeba odklidit pozůstatky stavebních prací, vše vrátit na původní místo a vitríny otřít a vyleštit. Obzvláště koberce po důkladném vyčištění září barvami, za což děkujeme dámám z úklidové služby. S některými předměty se už v expozici nesetkáte, hlavně s těmi volně přístupnými, kterým lidské doteky nedělaly dobře, nové naopak přibyly. Novotou zářící okna určitě nebudou poslední změnou, kterou muzeum projde. Bez silných paží pánů z technické čety bych se neobešla, stejně tak děkuji i své rodině, která obětavě pomáhala s úklidem. Díky nim jsme mohli muzeum v sobotu znovu otevřít veřejnosti.

Tereza Kolínská