Zář

Stejně jako v knihovně probíhá i v muzeu kompletní výměna oken, která nyní budou mít jednotný vzhled. Sluší se poděkovat pánům z firmy, která výměnu provádí, že trpělivě plní naše požadavky. Připravit muzeum pro takovou akci totiž vyžaduje složitou logistiku. Jak vše přikrýt, aby exponáty byly chráněny před prachem? Jak přemístit vitríny, aby se řemeslníci dostali tam, kam potřebují? Bez naší ochotné technické čety bychom to nezvládli. Za to jí patří dík. Zároveň chceme využít tuto příležitost k drobným úpravám v expozici. Na delší dobu se také uzavře pamětní síň Jiřího Ignáce Linky, kterou čeká velká rekonstrukce. Její znovuotevření snad důstojně završí 300. výročí skladatelova narození, které si budeme připomínat v lednu příštího roku.

Tereza Kolínská, pracovník infocentra a muzea