Srp

Tradiční posvícenskou neděli jsme na bakovském náměstí zahájili s paní Lindou Kamarádovou alias marmeLindou. Společně jsme uvařili výbornou jablečnou marmeládu, která byla k dispozici jako ochutnávka po celou dobu programu. Následovala pohádková show se Sněhurkou, se kterou si děti společně zatančily, zazpívaly i zasoutěžily. Sněhurka pak každému na přání vytvořila třpytivé barevné tetování. Nechybělo malování na obličej a tvořivá dílna. Děti si mohly vymalovat 2D i 3D reliéfy a figurky. Hudební program v rytmu country, bluegrassu a folku uvedla nově vzniklá místní kapela Tady & Teď. Podvečer rozproudila Zuzana H. s Lukášem Písaříkem nejslavnějšími světovými hity Rocker´s Stars. Nechyběly stánky s občerstvením, drinky a prodej drobného zboží.

Ve vestibulu knihovny a muzea si návštěvníci mohli prohlédnout výstavu obrázků žáků Základní školy, které byly vybrány jako ilustrace nově vzniklé cyklomapy Mladoboleslavsko: Malované dětmi pro děti. Mapu si můžete zakoupit v Městské knihovně, v Muzeu Bakovska a v Turistickém informačním centru Zvířetice.

Za fotografie děkujeme Lukáši Bíglovi.