Čvc

Byli bychom rádi, aby se naše muzeum stalo místem, kam rádi zavítají Bakováci i turisté z větší či menší dálky. Proto nadále rozšiřujeme zázemí pro naše návštěvníky. Jak jsme už informovali, k dispozici jsou nejrůznější propagační materiály z oblasti cestovního ruchu, které si můžete odnést či si je jen prostudovat v našem odpočinkovém koutku u pokladny. V nabídce turistických suvenýrů si každý najde to své. Zakoupit můžete oblíbené vizitky, dřevěné turistické známky a nově od jara i sběratelské puzzle magnetky s motivem města Bakov nad Jizerou a Muzea Bakovska. Že magnetky táhnou, o tom svědčí i to, že jsou aktuálně v čele prodejnosti. Expozice muzea projdou postupnými změnami. Jako první se na rekonstrukci chystá pamětní síň Jiřího Ignáce Linka, aby byla připravena na 300. výročí skladatelova narození, které důstojně oslavíme v předvánočním čase. Muzeum Bakovska ale nabízí mnohem více. Dámy, přijďte se pokochat módními kousky z orobince. Pro vaše ratolesti připravujeme doprovodné aktivity, aby pro ně expozice nebyla jen nezáživnou sbírkou nepoužívaných předmětů. I pánové se jistě nebudou nudit, třeba u exponátů z historie zdejšího hasičského sboru.